Для хорошої продуктивності, здоров'я, збереження поголів'я потрібно забезпечити тварин чистою водою в необхідній кількості, враховуючи фізіологічний стан і вік тварини, погодні умови, сезон, вид корму. Поїння кіз та овець досить трудомісткий процес. На фермах, де є водогін, поїння тварин значно полегшується. Також для полегшення праці використовують свердловини, з яких подають воду в ємності за допомогою помпи.

Для поїння кіз та овець використовують загальні жолоби, корита або індивідуальні автонапувалки. Автоматичні поїлки значно полегшують процес утримання тварин. Такі поїлки легко встановлюються, їх легко чистити, вода в автонапувалки надходить при необхідності, що дозволяє зменшити витрати води.

                                                                                        

Для поїння козенят та ягнят використовують спеціальні соски.

  • Для віку до місяця використовую соски під пляшку невеликого розміру, вони виготовлені з якісного матеріалу, в кришці є спеціальний отвір для виходу повітря.

 

  • Для віку старше одного місяця використовують соски для поїння, вони виготовлені з натурального каучуку, імітують сосок материнського вимені. Такими сосками можна поїти за допомогою відра, для цього просвердлюють отвір діаметром 25 мм в ємності і вставляють соски. Так може здійснюватися індивідуальне або групове поїння. Також можна поїти тварин за допомогою будь-якої пляшечки (скляної або пластикової) із зовнішнім діаметром шийки 25 мм.