Якість молока залежить як від якості корму, і від якості води. Особливу увагу необхідно приділити організації системи поїння при утриманні худоби. Споживання води однією коровою на день становить 60-80 літрів. Багато дійні корови споживають близько 130 літрів води на день. Кількість води, що споживається, безпосередньо впливає на кількість одержуваного молока. Для утворення одного літра молока корові необхідно використати 4-5 літрів води. У спеку кількість води, що споживається, збільшується. Дефіцит води значно знижує продуктивність, тому важливо забезпечити безперебійне подання води в корівнику. Важливо, вода має бути чистою, мати нейтральний смак, не повинна містити сторонніх домішок.

Для прив'язного утримання великої рогатої худоби (ВРХ) використовують індивідуальні поїлки. Такі поїлки легко мити і чистити, легко встановлювати. Одну індивідуальну поїлку можна використовувати на два стійлові місця. Підведення води до поїлок може бути зверху або знизу, залежно від конструкції поїлок. Подача води здійснюється зазвичай з бака через труби.

Є кілька видів автоматичних індивідуальних поїлок:

Поїлка чавунна з пластиковим язичком або поїлка чавунна з чавунним язиком. Такі напувалки виготовлені з чавуну, а клапан встановлюється під чавунну мову, або ж може бути цілісним з пластиковою мовою. Підведення води до цих поїлок здійснюється зверху або знизу, з'єднання з трубою різьблення ¾ дюйма. Місткість чаші поїлки 1,7 літрів. При натисканні на язик напувалки спрацьовує клапан, і вода надходить у чашу. Тварини швидко пристосовуються пити з таких напувалок. Клапанний механізм дозволяє скоротити витрату води та утримувати приміщення відносно сухим, оскільки вода не проливатиметься.

 

 

Автоматична поїлка АП-2. Дуже практична та якісна індивідуальна поїлка, морозостійка, надійна, довговічна за рахунок дуже міцної конструкції. Виготовляється із первинного харчового поліетилену. Робоча частина (клапан) із міді у пластиковому корпусі. Місткість чаші 3 літри. Надходження води при тиску 6 атмосфер 18 літрів/хв, при тиску 3 атмосфера 12 літрів/хвилину. Підведення води зверху, з'єднання з трубою різьблення ½ дюйма.

 

 

 

Автоматична поїлка з нержавіючої сталі. Така поїлка виготовлена ​​з нержавіючої сталі. Конструкцією передбачений поплавковий клапан із пластику. Вода в поїлку надходитиме в міру витрачання. Підведення води здійснюється збоку, з'єднання з трубою різьблення ½ дюйма.

 

 

Для поїння телят використовують гумову соску. Така соска пропускає менше рідини, ніж соска з силікону, що дає теляти відчуття природного вигодовування. Дозволяє поїння телят не лише молоком, а й давати їм із водою вітаміни, лікарські препарати. Соски легко знімаються і миються. Рекомендується використовувати соски індивідуально (для кожного новонародженого теля потрібна нова соска).