Правильне та повноцінне годування кроликів – запорука успіху в кролівництві. Для досягнення високих результатів приросту маси, якості м'яса та шкірок, а також плодючості тварин необхідно грамотно скласти раціон з урахуванням віку, фізіологічного стану, сезону та умов утримання.

  Правильно підібраний раціон для кроликів м'ясних порід дозволить отримати в кінцевому результаті ніжне м'ясо з добрими смаковими якостями. Необхідно збалансувати кількість білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин та вітамінів. Майже 80% раціону кроликів м'ясних порід має складатися з вуглеводів — це злакові та бобові культури, також коренеплоди, які дадуть непоганий запас енергії. Важливими є білки рослинного та тваринного походження. Їхня частка в раціоні повинна становити близько 10-15%. Такі білки містяться в зернобобових, свіжій зелені, макусі, м'ясо-кістковому та рибному борошні – це допоможе отримати в результаті смачне та нежилисте м'ясо.

   Для підтримки елементарної гігієни під час годування кроликів у клітинах необхідно встановити спеціальні годівниці. У свою чергу годівниці допоможуть підтримувати чистоту в клітинах, крім того, витрати на корм значно скоротяться, так як кролики не зможуть розкидати корм.

   Підбір годівниць здійснюється залежно від типу корму. Годівниці бувають різних видів: бункерні, чашкові, ясельні.

  Бункерні годівниці є дуже популярним видом серед годівниць. Використовуються для зернових та гранульованих кормів. Кролиководи вибирають їх через зручність, практичність використання, довговічність, а також доступність і невисоку вартість. Найбільш оптимальний варіант - бункерна годівниця виконана з жерсті (оцинкованої сталі). Такі годівниці легко чистити, вони легкі, в них вміщується великий обсяг корму, а кролики не зможуть їх розгризати. Такі годівниці можуть бути різних розмірів та обсягів, можуть бути виготовлені на одну та більше секцій, є варіанти з кришками та без. Зазвичай бункерні годівниці оснащені антивигрібним захистом, який не дає кроликам залазити лапами в годівницю і розкидати корм.

                                                                                        

  Чашкові годівниці переважно використовуються для годування кроликів коренеплодами. Їх виготовляють із різних матеріалів, розмір таких годівниць невеликий. Оснащуються вушками для навісу на клітинки клітини, це дозволяє легко знімати такі годівниці для очищення та промивання.

                                                                                                                    

   Ясельні годівниці використовуються для годування кроликів сіном та різнотрав'ям. Рекомендується встановлювати такі годівниці біля дверцят, а також монтувати їх у процесі виготовлення клітини. Змайструвати сінник не складає особливих труднощів. Досить використовувати металеву сітку та інструмент для виготовлення клітин.