Одним із дуже важливих факторів, що впливають на продуктивність птахівництва, є температурний режим утримання птиці. Так, наприклад, можна бути впевненим, що курчата добре ростуть і більш стійкі до різних захворювань, а несушки показують хорошу несучість.

  Температура утримання птахів встановлюється в залежності від виду, породи, віку.

  Для обігріву птахів найчастіше використовуються інфрачервоні лампи, лампи-обігрівачі "Реактор", інфрачервона плівка, грілки.

 Інфрачервоні лампи для безпеки бажано використовувати з металевими патронами, для економії енерговитрат із металевими плафонами. Також можуть знадобитися регулятори потужності, терморегулятори, датчики температури або градусники.


  Інфрачервоні лампи можуть бути керамічними, вони не випромінюють світло. Зовнішньо інфрачервоні керамічні лампи для обігріву нагадують звичайну лампочку розжарювання, але при цьому є генератором інфрачервоного випромінювання середньохвильового діапазону. Встановлювати та використовувати їх можна у брудерах, боксах, а також інших видах невеликих споруд для маленьких курчат.

 
Скляні інфрачервоні лампи бувають із тонкого або товстого (пресованого) скла, також розрізняються за кольором білі та червоні, мають усередині дзеркальне покриття. Варто зазначити, що червоне світло для тварин є комфортнішим, ніж біле. Дзеркальні інфрачервоні лампи використовують як у брудерах, боксах, клітинах, так і на території більшою площею. Наприклад, для найменших курчат віком 1-10 днів інфрачервону лампу кріплять на висоті близько 50 см від підстилки, для курчат віком 10-21 днів - на висоті 70 см, потім встановлюють випромінювач на висоті близько 100 см. Таким чином, рахунок регулювання висоти кріплення дзеркальної інфрачервоної лампи, можна збільшувати або зменшувати площу обігріву та освітлення.

   

Серед ламп найкращими вважаються лампи-PAR. Лампи-PAR потужністю 100 Вт та 175Вт гріють як звичайні інфрачервоні лампи потужністю 175 Вт та 250 Вт відповідно, тобто економія електроенергії становитиме приблизно 30%.

Лампа-обігрівач "Реактор" нагріває повітря, це відбувається через нагрівання всередині лампи тенів і видув його вентилятором назовні, і тим самим є міні тепловою гарматою, яка обдує теплим повітрям птаха. Така лампа вкручується в патрон стандарту Е27, має три режими потужності на 100 Вт, 200 Вт і 300 Вт, також має 3 світлодіоди як джерело підсвічування. Використовується для обігріву молодняку ​​птиці, у брудерах, інкубаторах та курниках.

 Для обігріву курчат також можна використовувати електрогрілки. Грілки відрізняються невисокою споживаною потужністю (40-60 Вт) і гарною тепловіддачею (до 60 ° C), зазвичай оснащені регулятором потужності або терморегулятором, мають чохол, що знімається.


За допомогою інфрачервоної плівки можна обігріти як невеликі брудери, так і комплекси значною площею. Інфрачервона плівка на своїй поверхні видає температуру 40-45°C (регулювати нагрівання можна використовуючи регулятор потужності або терморегулятор), стійка до пошкоджень (термін експлуатації близько 50 років), не боїться вологи, перегинів, проста в монтажі, при виході одного нагрівального елемента ладу інші цілі частини працюють (на плівці є мітки для розрізу, що дозволяє вирізати пошкоджений елемент).