Як вибрати інкубатор

   Дана стаття буде корисна людям які хочуть купити інкубатор , але мало що в цьому розуміють , тому головна мета цієї статті буде розповісти які бувають вони , а також по кожному параметру розповісти слабкі і сильні сторони . Таким чином прочитавши дану статтю Ви отримаєте цений досвід , заснований на моїх власних помилках , що допоможе Вам з правильним вибором даного пристрою.

   Почнемо з параметра температура, потім повороту яєць , вологістю , корпусу , нагрівального елемента.

 

 

 • Отже Температура:

 

      Пристроєм регулювання температуриє терморегулятор. Який при досягненні вставленої температури включає / виключає нагрівальний елемент . І тут потрібно звернути увагу на клас точності регулятора (це величина яка показує похібку , тобто відхиленя від дійсного значення температури) , чим нижча цифра , тим вищий клас точності , тим точніший терморегулятор , тим точніше буде температура в інкубаторі . Приміром 6 і 0.001, 0.001 це краще! Тут думаю все просто.

   Друге на що необхідно звернути увагу це на Регулювання самого терморегулятора, а він буває

автоматичний або ручний.

 

 

 

      Я вважаю автоматична краще , бо вибрав певну температуру і прилад автоматично її дотримується, та ціною неістотно дорожче. А з ручним регулятором тут все трохи складніше , по-перше потрібно виставити температуру згідно показань термометра який знаходиться в інкубаторі , по - друге в самій інкубації існують періоди , в кожному з яких різна температура і ручний регулятор потрібно весь час підкручувати , що не зовсім зручно . Тому я рекомендую брати автоматичний терморегулятор з високим класом точності і приємною ціною.

      І наостанок третій на що звертаєте увагу в терморегуляторі це  реле яке

вкл / викл тен. Я рекомендую брати терморегулятор з сімісторного регулятором , так як у звичайний релейний часто вигорають контакти і прилад виходить з ладу , але мінус першого він не любить дуже великих перепадів напруги в мережі. Не забуваємо дивитися щоб крок установки діапазону температури на терморегуляторі був 0,1.


 •  Поворот яєць

 

      Механізм повороту яєць можна звести до двох:

1. Це коли яйця повертаються по горизонталі вперед-назад за допомогою рамки , де яйце лежить на боці. Рамку також може обертати привід що робить поворот автоматичний. Ця система більш проста , але як на мене вона більше підходить водоплавающим птахам , тому саме їх яйця рекомендують ложить на бік. Плюс тут - ціна . В інших випадках я б рекомендував другий варіант.

2. Коли яйця повертаються Вліво / вправо під кутом 45 градусів. Ця система більш складна , її часто використовують в саморобних інкубаторах.

Також як і перша може бути ручною , а може автоматизована

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Вологість


   Дуже важливий параметр , особливо 2,3-й період інкубації. У дрібних і дешевих інкубаторах вологість регулюється за допомогою ванночок для води . А виміряти вологість зазвичай немає чим , залишається вірити інструкції і заливати рекомендуюму площу води . Я рекомендую купити Психрометр (вимірює вологість) , він стоїть в райьоні 50 грн , дуже точний . Але якщо Ви збираєтеся зробити свій інкубатор і регулювати автоматично вологу , тоді вам знадобиться купити регулятор вологості тут також як і в терморегуляторі потрібно дивитися на клас точності . А потім до регулятора вологості під'єднати ось такий девайс :

  Це схема дискового зволожувача, тут вода не розбризкується, а випаровується з поверхні дисків.
Основні елементи конструкції зволожувача:

 • ванна (можна зробити з листа жерсті);
 • дискова батарея (можна старі СD-диски);
 • поплавковий клапан, який регулює рівень води купив за 6 грн;
 • електромеханічний привід повороту дисків з роз'ємним з'єднанням (я використовував мотор що в машині обертає двірники) купив за 20 грн. Зробити таку схему просто і дешево.

Можна звичайно використовувати старий метод тен у ванночці з водою.

Але тут крім великого споживання електроенергії , щей тени виходять з ладу при зниженні рівня води , а також виділяється тепло яке може негативно в'язатися з температурою в інкубаторі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Нагрівальний елемент


     Як нагрівальний елемент можуть використовуватися лампи розжарювання

вони часто перегорають не рекомендую . А також газові лампи , Тепловий шнур , саморобні тени і багато ін . Їх можна довго перераховувати але я виділив один на якому хотів зупиниться по докладніше . Чим він такий хороший я щас поясню . Йдеться про южно корейську термопльонку . Переваги якої :

 1. Висока надійність (Завдяки паралельному з'єднанню смуг провідника в матеріалі, механічне пошкодження термопленки виводить з ладу тільки пошкоджену ділянку.)

 2. Рівномірний плавний підігрів
 3. Велика довговічність , близько 50 років

Користуюся давно недоліків не виявив. Погонного метра  вистачає цілком.


 • Корпус


       Корпус  може бути з фанери , пінопласту , ОСБ і тд . Якщо буде гарна циркуляціявоздуха в інкубаторі , то температура в різних частьх інкубатора буде однакова . І навпаки якщо циркуляція погана то краще вибрати з матеріалу який добре тримає тепло (наприклад пінопласт) . В принципі якщо інкубатор  в теплому приміщенні і всередині хороший круговорот повітря то підійде будь-який матеріал , навіть утеплювати нетреба.

У корпусі на багато важливіше розмір . Пам'ятаю я купив малогабаритний інкуб, МІ - 55 «Мрія»,

заклав у невнево 200 перепелиних яєць . На другому періоді інкубації , коли яйця починають видавати тепло зіткнувся з наступною проблемою : яйця нагрівали інкубатор 38,5 ° C , хоча тен вимикався при 37,4 ,що не є добре . Також в ньому погана циркуляція повітря , довелося додавати кулери і збільшувати отвори для вентиляції.